صادرات خودرو

  صادرات خودرو

  بنابر آماری که روی سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، صدور خودروهای داخلی حدفاصل سال‌های ۸۹ تا ۹۶، روندی پر نوسان را به خود دیده و نمودار صادرات در نهایت به سمت کاهش میل کرده است. در بخش واردات نیز با نموداری پر نوسان مواجه هستیم، چه آنکه طی بازه زمانی تحت بررسی، گاهی با صعود شدید ورود خودرو به کشور مواجه بوده‌ایم و گاهی با روندی نزولی.
  در مجموع به‌نظر می‌رسد ضعف در سیاست‌های صادرات و واردات و همچنین ناپایداری شرایط اقتصادی و قوانین مربوطه، بازه زمانی ۸۹ تا ۹۶ را به دوره‌ای پر نوسان و ناپایدار در ورود و صدور خودرو تبدیل کرده است. در این بین، پرونده واردات خودرو با توجه به ممنوعیت ثبت‌سفارش، در حال بسته شدن است. دولت از اواخر بهار امسال و در راستای کاهش خروج ارز، ثبت‌سفارش خودرو را ممنوع کرد و تا به امروز نیز با وجود انتقادهای فراوان، راضی به باز کردن آن نشده است. با وجود توقف ثبت‌سفارش اما ورود خودرو به کشور (واردات خودروهای ثبت‌سفارش شده قبلی و مانده در گمرک) به‌صورت قطره چکانی در جریان بوده و فعلا نمی‌توان گفت واردات خودرو متوقف است. با این حال از آنجا که از اواخر خرداد امسال ثبت‌سفارش جدیدی انجام نشده، ورود خودرو به کشور در آینده‌ای نزدیک کلا متوقف خواهد شد، مگر آنکه دولت تصمیم به بازگشایی سایت ثبت‌سفارش بگیرد. تغییر نظر دولت البته منوط به عوض شدن شرایط سیاسی و اقتصادی است و ظاهرا تا تحریم‌ها لغو نشوند و اوضاع ارزی کشور به حالت عادی برنگردد، ثبت‌سفارش بازشدنی نیست.
  آمار واردات خودرو به کشور حدفاصل سال‌های ۸۹ تا ۹۶، پر از نوسان بوده و این در شرایطی است که کمترین ارزش دلاری واردات، در سال ۹۰ به ثبت رسیده و بالاترین رقم نیز به سال ۹۳ مربوط می‌شود.بنابر داده‌های گمرک که در سایت وزارت صنعت منتشر شده، در سال پایه یعنی ۸۹، ارزش خودروهای وارداتی به ۸۹۴ میلیون دلار رسیده و در سال ۹۰ نزول کرده و رقم ۸۳۰ میلیون دلار را به ثبت رسانده است. این در شرایطی است که رکورد تولید خودروهای داخلی به سال ۹۰ مربوط می‌شود و هنوز نیز شکسته نشده است.
  Image

  شرکت نامی رو با کادری متشکل از کارشناسان و افراد جوان و در عین حال کارآزموده و مجرب، آماده خدمت رسانی در تمامی زمینه های واردات خودرو و قطـعات یدکی و ثبـت و ترخیص خودرو می باشـد. این شرکت با هدف کاستن مشکلات اخذ مجوز و ترخیص خودروهـای وارداتی، از مرحله ثبت سفارش تا مرحله ترخیص و پـلاک گذاری همراه همیشگی شما خواهد بود و با کسب تجـربه طی سـال ها تـلاش و همکاری مستمر با نهادهای مربوطه ، در کاهش هزینه و زمان ، شما را یاری خواهد کرد.

  آخرین محصولات

  تماس با ما

  آدرس شرکت:

  خیابان مطهری , بعد از چهار راه سهروردی , بعد از کوچه حاتمی , جنب اتو گالری مدرن , ساختمان اتو گالری , پلاک 68 , طبقه 4

  آدرس پست الکترونیکی:

  Info@namiro.ir

  شماره تماس : 8-02186020026

  شماره همراه : 6-09120499415

  شماره فکس : 02143857555

  نقشه

  کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نامی رو محفوظ می باشد . | طراحی , توسعه و راه اندازی : OFOGHIT